Yönetim Kurulu Başkanı

img_yk_muratarar

Murat Arar


1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Diyarbakır’da yaptı…

Yönetim Kurulu Başkanı1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Diyarbakır’da yaptı.

1989 yılında iş ortamını araştırma için geldiği KKTC’ye yerleşti. 1993 yılına kadar teknisyen olarak iki firmada çalıştıktan sonra Murat Elektronik adı altında kendi işyerini açtı. Elektronik üzerine servis hizmeti vermeye başladı. 1996 yılında klima sektörüne giriş yaptı. 2000 yılında da Beyaz Eşya sektörüne girerek bayi statüsünde satış ve servis hizmetini birlikte vermeye başladı. 2005 yılında kardeşleri ile beraber Armar Electronics Ltd.’i kurdu ve Distribütörlükler alarak ada genelinde bayilikler oluşturdu. Aynı zamanda Uzakdoğudan kendi yarattığı Arrow markasıyla çeşitli ürün gruplarında üretimler yaptırarak ithalatlar yapmaya başladı. Yine aynı yıl içerisinde Türkiye’nin güçlü mobilya üreticisi Tepe Home’un ve Küçük Ev Aletleri markası olan Goldmaster’in distribütörlüğünü alıp şirket bünyesine kattı. Ardından 2007 yılında Alman Parke markası Egger’in distribütörlüğünü aldı.

2008 yılının sonunda da Koç Grubu’nun Avrupa’daki güçlü markası olan Alman Patentli Blomberg markasının distribütörlüğünü aldı. Blomberg markası ile iyi bir çıkış yapmaya başladı. Blomberg markasında iki yıl gibi kısa bir sürede göstermiş olduğu başarıdan dolayı Koç Grubu tarafından Grundig markasının distribütörlüğü de Armar Electronics Ltd.’e verildi.

Murat Arar halen Armar Electronics Ltd.’in Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yapmaktadır. Sosyal ilişkileri kuvvetli, genç ve dinamik yapısı sayesinde iş hayatında başarılı bir grafik sergilemesi tüm tanıyanları tarafından da takdir edilmektedir. Ticaret Odası ve Sanayi Odası üyesidir. 2016 yılında Ticaret Odası Yönetim Kurulunda görev yaptı. Spora olan sevgisi sayesinde beş yıl kulüp yöneticiliği yapmıştır. Profesyonel olarak futbol oynayıp, go-cart sürücüsü olarak profesyonel yarışlara katılmıştır. Ailesine ve işine bağlı bir karakter yapısındadır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Y.K.B Yardımcısı

img_yk_zeynelarar

Zeynel Abidin Arar


1974 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Diyarbakır’da tamamladı. Lise …..

Yönetim Kurulu Başkanı1974 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Diyarbakır’da tamamladı. Lise öğrenimi için Ankara’ya gitti. Yenimahalle Teknik Lisesi’nin Elektronik bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Aynı yıl Gaziantep Üniversitesi’nin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. 1997 yılında Üniversiteyi 3.sırada başarıyla tamamlayarak lisans eğitimini tamamladı.

1997-2000 yılları arasında Türkiye’de özel bir firmada Mühendislik ve Koordinatörlük yaparak kendini geliştirdi. Türkiye’de iş hayatında kazanmış olduğu deneyimleri KKTC ‘de kardeşleriyle paylaşmak üzere 2000 yılında Kıbrıs’a yerleşti. 2000-2005 yılları arasında ağabeyi Murat Arar’ın yanında çalışarak Murat Elektronik’in gelişmesine ve yapılanmasına katkıda bulunmaya çalıştı ve 2005 yılında kardeşleri ile birlikte Armar Electronics Ltd.’i kurarak firmaya ortak oldu. İş hayatına devam ederken kendisini geliştirmek için özel kuruluşlardan muhasebe ve finans, proje yönetimi, eğiticilerini eğitimi, riske karşı korunma teknikleri, ürün fiyatlandırma ve satış tutundurma, satış ve halkla ilişkiler, pazarlama, aile şirketlerinde kurumsallaşma vb. bir çok eğitim alarak sürekli kendini geliştirmeye devam etti. Teknolojiyi yakından takip ederek firmayı kurumsallaştırmaya çalıştı. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesine kayıt yaptırdı. 2017 yılında buradaki lisans eğitimini de tamamladı. Halen Armar Electronics Ltd.’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıp aynı zamanda da firmanın finans bölümünü idare etmektedir.

Ailesi ve işine bağlı, sosyal ilişkileri güçlü, çalışmayı ve kendisini geliştirmeye seven bir kişidir. Matematiği ve sporu çok sever. Profesyonel olarak futbol oynayıp, go cart sürücüsü olarak profesyonel yarışlara katılmıştır. İngilizce bilmektedir. Evli, bir kız ve bir erkek çocuğu babasıdır.

Yönetim Kurulu Üyesi

img_yk_rukiyearar

Rukiye Arar


1976 Yılında Diyarbakır’da doğdu. İlköğrenimini Diyarbakır’da tamamladı….

Yönetim Kurulu Başkanı


 

1976 Yılında Diyarbakır’da doğdu. İlköğrenimini Diyarbakır’da tamamladı. Orta ve Lise öğrenimine Kıbrıs’ta devam etti. Kardeşleri ile beraber Aile şirketine ortak olana kadar farklı firmalarda satış temsilciliği ve mağaza idareciliği yaptı. Aile şirketi kurulunca şirketin satış mağazasında görev yapmaya başladı.

Halen Armar Electronics Ltd.’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ederken aynı zamanda Yenikent-Gönyeli Satış Mağazasının da yöneticiliğini yapmaktadır.